İlginizi Çekebilir
farklı kopyası kopyası (7)
  1. Ana Sayfa
  2. KPSS Haberleri
  3. KPSS Çalışma Nasıl Olmalı?

KPSS Çalışma Nasıl Olmalı?

featured

KPSS çalışma nasıl olmalı sorusu sınava hazırlanan her aday için büyük önem taşıyor. Önemli bir sınav olduğu için adayların çok dikkatli şekilde çalışmaları gereken bu sınav için öncelikle plan oluşturulması gerekiyor. Genel Kültür ve Genel Yetenek derslerinin yanında alan sınavlarına girilecekse bu alanlara da özenli şekilde çalışmalıdır.

KPSS Çalışma Türkçe İçin Nasıl Olmalı?

KPSS Türkçe konuları adaylar için büyük önem taşıyor. KPSS süresi kapsamında öğrencilerin en az çalıştıkları derslerinde başında Türkçe yer alıyor. Ancak Türkçe sınavda önemli ağırlığı olan bir ders olduğundan ihmal edilmeden üzerinde durulmalıdır. Türkçe dersi temelde üç bölüme ayrılmaktadır; paragraf, dil bilgisi ve sözel mantık.

Türkçe dersine çalışma yapılırken sınava kadar sürekli olarak paragraf soruları çözülmelidir. Çünkü paragraf soruları değişkenlik taşıdığı için bu konuda kişinin kendisini yetkin hale getirmesi zaman alabilir.

Dil bilgisi konusunda da yine devamlılık sağlanarak sorular çözülmelidir. Özellikle bol soru çözmek dil bilgisi kurallarının daha net şekilde anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

kpss
kpss çalışma nasıl olmalı?

KPSS Tarih Nasıl Çalışır?

KPSS tarih konuları sözel bir alan olduğu için çok daha dikkatli ve istikralı şekilde üzerinde durulmayı gerekiyor. Avrupa Hun Devleti özellikleri gibi günümüze çok uzak devletlerin de tarihlerini içeren bir alan olduğu için günlük olarak mutlaka tarih alanına zaman ayrılması gerekiyor. Çok fazla isim ve kavram olduğu için tarih alanında düzenli şekilde çalışma yapmak bilgilerin taze kalmasını sağlayacak ve aynı zamanda doğru bilgileri almaya da yardımcı olacaktır. Devletlerin genel özellikleri de bu kapsamda öğrenilebilir. Örneğin Asya Hun Devleti özellikleri gibi konulara çalışmak devletlerin ana yapılarının ne olduğunu fark etmeye yardımcı olacaktır.

Geçmiş dönemlerde çıkan soruları da çözmek yine soru tiplerini görmek açısından yarar sağlayacaktır.

Önemli Konu ! Mutlaka Oku !  DHBT Ortaöğretim-Önlisans- Lisans Çıkmış Sorular 2020-2021

KPSS Coğrafya Nasıl Çalışılır?

KPSS coğrafya konuları özellikle coğrafyayı lise döneminden beri görmemiş olanlar için zor olabilir. Bu yüzden coğrafyaya en başından başlamalı ve konu anlatımlar ile desteklenmelidir. Bunun yanında KPSS coğrafya pdf gibi dosyalar da temin edilerek konuların daha iyi anlaşılması ve farklı kaynaklara başvurulması da yararlı olacaktır.

KPSS coğrafya ders notları pdf veya kitap olarak sürekli olarak tekrar edilmelidir. Kavramlar, hesaplamalar ve isimler ders notları sayesinde kalıcı hale gelebilecektir. Bunun yanında adayların mutlaka günlük test çözmeleri de önem taşıyor.

KPSS Matematik Nasıl Çalışılır?

KPSS matematik konuları adayların sınavda en çok zorlandıkları alanı oluşturuyor. Özellikle matematik altyapısı iyi olmayanlar mutlaka düzenli şekilde konulara çalışmalıdır. Bunun yanında konu çalıştıktan sonra konunun pekişmesi için destekleyici videolar izlenebilir, örnek soru çözümleri seyredilebilir veya çözümlü soru bankası kitaplarına bakılabilir.

KPSS’ye hazırlık için mutlaka kapsamlı bir program yapılmalı ve bu takip edilmelidir. Aksi halde istenen başarıyı elde etmek çok güç olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap